Title: Malá kolekce oděvů, ve které je základním prvkem motiv, dezén nebo jiný detail (tisk, výšivka ...)
Other Titles: Small collection of clothes, which is an essential element of a theme, pattern or other detail (printing, embroidery...) A comprehensive collection of three clothing.
Authors: Mlejnková, Michaela
Advisor: Krbcová Helena, Doc. akad. mal.
Referee: Štěpánková Lenka, MgA.
Issue Date: 2016
Publisher: Západočeská univerzita v Plzni
Document type: bakalářská práce
URI: http://hdl.handle.net/11025/25637
Keywords: motiv;výšivka;černá;bíla;kolekce;overál;kabát
Keywords in different language: collection;pattern;detail;theme;embroidery;black white;three models
Abstract: Tématen této práce je vytvoření malé kolekce třech oděvů, ve které je základním prvkem motiv, dezén nebo jiný detail. Od zažátku jsem chtěla vytvořit nositelný oděv spojený s ruční technikou. Má práce je inspirována kolekcí od Johna Galliana jaro/léto 2015. Díky této inspiraci jsem vytvořila tunýlky, které jsem aplikovala hustě na model a tím vytvořila výrazný motiv. Tento prvek jsem aplikovala na kabát a krátké šaty. Druhý motiv je výšivka, kterou jsem aplikovala na horní část topu a šatů. Tyto dva motivy jsem se snažila co nejlépe propojit do celé kolekce. Celá kolekce je vytvořená v černé a bílé barvě. Tyto barvy jsou pro mě nejbližsí. První model je vytvořen z overálu a krátkého kabátu do pasu. Tento model je celý černý. Druhý model je složen z asymetrické sukně a krátkým topem do pasu. Tento model je celý bílý i včetně výšivky. Třetí a tím poslední model jsou šaty s délkou nad kolena s motivem tunýlků a výšivky. Tento model je celý černý. V této práci popisuji celý proces vytvoření motivu od prvních návrhů, až po finální realizaci a focení. V této práci jsem se naučila pracovat s novými technikami a vše se mi celkově podařilo dokončit, tak jak jsem si představovala.
Abstract in different language: The aim of this thesis is about to create a comprehensive collection of three clothing. Small collection of clothes, which is an essential element of a theme, pattern or other detail (printing, embroidery). From beginning I wanted to create wearable clothes. The target of my work was to use handmade technique. My inspiration was taken from John Galliano from fashion show Spring/Summer 2015. Thanks to this inspiration I created tunnels which I applied densely on the model and I created very significant motif. I applied this on short coat and dress. The second motif is embroidery which I applied on upper part of the top and dress. These two motifs I tried to connect to one collection. The whole collection is created in black and white color and this is for me personally closest. The first model is created from coveralls and coat. This model is whole in black color. The second one is create from length skirt with asymmetric and with short top to waist. This model is whole in white color and included with embroidery. The third and the final model is dress with length above the knee sewn with motifs of tunnels and embroidery. This model is whole in black color. In this thesis I describe the whole process of creating motifs from first sketches to the final models and the final photo shoot of this work. In this work I learned to process new techniques and in conclusion I made everything I wanted successfully done.
Rights: Plný text práce je přístupný bez omezení.
Appears in Collections:Bakalářské práce / Bachelor´s works (KDE)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
bakalarska_prace.pdfPlný text práce4,83 MBAdobe PDFView/Open
Mlejnkova_v.pdfPosudek vedoucího práce111,76 kBAdobe PDFView/Open
Mlejnkova_o.pdfPosudek oponenta práce140 kBAdobe PDFView/Open
Mlejnkova.pdfPrůběh obhajoby práce325,25 kBAdobe PDFView/Open


Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/11025/25637

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.