Název: Bonding na porodním sále
Další názvy: Bonding in delivery room
Autoři: Pokojová, Martina
Vedoucí práce/školitel: Janoušková Kristina, PhDr.
Oponent: Ratislavová Kateřina, Mgr. Ph.D.
Datum vydání: 2017
Nakladatel: Západočeská univerzita v Plzni
Typ dokumentu: bakalářská práce
URI: http://hdl.handle.net/11025/27471
Klíčová slova: bonding;porodní sál;vztah;matka;novorozenec
Klíčová slova v dalším jazyce: bonding;delivery room;relationship;mother;new born
Abstrakt: Tato práce se věnuje tématu bonding na porodním sále. Práce se skládá ze dvou částí, první část obsahuje teoretické informace, druhá je založena na praktických znalostech. V teoretické části je popsán význam slova bonding, jeho historie a cíl. Popisuje možnosti upevňování poporodních vztahů v domácím prostředí. Dále jsou v práci uvedené možnosti bondingu po císařském řezu a komplikace, které se mohou objevit v bezprostředním období po porodu, hormony vyskytující se v období porodu a prezentaci vybraných porodnic na webech. Praktická část má výzkumný charakter, hlavním cílem bylo zjistit, zda je bonding na porodním sále podporován zdravotním personálem, ve vybrané české nemocnici.
Abstrakt v dalším jazyce: This bachelor thesis is focused on bonding in delivery room. This thesis has two parts, first part is based on theoretical information, second is based on practical knowledge. In the theoretical part, there is a description of the word "bonding" and the meaning itself, history and the main purpose. It describes possibility of building up stronger relationship after labour surrounded by home environment. You can find options of bonding after Caesarean section and complications, which can appear straight after giving birth. Hormons, which occur during labour, are also mentioned. You can explore presentation of selected hospitals on websites as well. The practical part is based on investigation, the main aim was to detect, if bonding is supported by hospital employees in delivery rooms in choosen Czech hospitals.
Práva: Plný text práce je přístupný bez omezení.
Vyskytuje se v kolekcích:Bakalářské práce / Bachelor´s works (KOS)

Soubory připojené k záznamu:
Soubor Popis VelikostFormát 
27. 3. 2017 pdf BAKALARSKA PRACE- BONDING NA PORODNIM SALE, oficialni verze.pdfPlný text práce1,86 MBAdobe PDFZobrazit/otevřít
POKOJOVA V.pdfPosudek vedoucího práce1,17 MBAdobe PDFZobrazit/otevřít
POKOJOVA O.pdfPosudek oponenta práce1,05 MBAdobe PDFZobrazit/otevřít
POKOJOVA PRUBEH.pdfPrůběh obhajoby práce839,67 kBAdobe PDFZobrazit/otevřít


Použijte tento identifikátor k citaci nebo jako odkaz na tento záznam: http://hdl.handle.net/11025/27471

Všechny záznamy v DSpace jsou chráněny autorskými právy, všechna práva vyhrazena.