Title: Možnosti využití kineziotapingu při nejčastějších problémech pohybového aparátu hráčů florbalu
Other Titles: Possibilities of using kinesiotaping in the most common problems of the musculoskeletal system of floorball players
Authors: Oliverius, Tomáš
Advisor: Šrámková Petra, Mgr. Ph.D.
Referee: Knappová Věra, Mgr. Ph.D.
Issue Date: 2018
Publisher: Západočeská univerzita v Plzni
Document type: bakalářská práce
URI: http://hdl.handle.net/11025/33214
Keywords: florbal;kineziotaping;metodický postup
Keywords in different language: floorball;kinesiotaping;methodological guide
Abstract: Florbal je mladý sport s enormním nárůstem popularity. Hra se vyvíjí a nesmíme zapomenout na to, že je to stále amatérský sport. V dnešní době už dochází k poloprofesionalizaci florbalu, což zapříčiní ještě větší nároky na hráče. Tento fakt může způsobit větší riziko úrazu pohybového aparátu. Proto jsem se rozhodl k vytvoření metodické příručky pro hráče florbalu. Na základě odpovědí z mé ankety, která byla určena pro trenéry florbalu, jsem zvolil 10 částí lidského těla, které jsem se rozhodl zařadit do metodické příručky. Zařadil jsem tejpování ramenního kloubu, kolenního kloubu, Achillovy šlachy, hlezenního kloubu, lýtkového svalu, kyčle, hamstringů, vykloubeného palce, naraženiny a bederní oblast. Postupy jsou psané pro laiky, aby příručka sloužila i pro veřejnost.
Abstract in different language: Floorball is a young sport with huge increasing popularity. The game is evolving and we should not forget about that floorball is still an amateur sport. In this time floorball is becoming more professional, which requires more from the players. This fact can cause a higher risk of injury of locomotor apparatus. That´s why I decided to write a methodological guide for floorball players. Based on a survey that was answered by floorball coaches, I decided to choose 10 parts of the human body to describe in the methodological guide. The guide includes instructions how to tape a shoulder, knee, Achilles tendon, ankle, fibular muscle, coxa, hamstring, dislocated thumb, bruise and loin. The instructions are written in a simple way so that it can be used by the public.
Rights: Plný text práce je přístupný bez omezení
Appears in Collections:Bakalářské práce / Bachelor´s works (KTV)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
BP final.pdfPlný text práce3,82 MBAdobe PDFView/Open
Oliverius - V.pdfPosudek vedoucího práce159,82 kBAdobe PDFView/Open
Oliverius - O.pdfPosudek oponenta práce217,81 kBAdobe PDFView/Open
Oliverius.pdfPrůběh obhajoby práce61,58 kBAdobe PDFView/Open


Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/11025/33214

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.