Název: A Modern Approach for Project Portfolio Optimization in Small and Medium-Sized Enterprises
Další názvy: Moderní přístupy k optimalizaci projektových portfolií v prostředí středních a malých firem
Autoři: Vacík, Emil
Kracík, Lukáš
Fotr, Jiří
Špaček, Miroslav
Citace zdrojového dokumentu: VACÍK, E., KRACÍK, L., FOTR, J., ŠPAČEK, M. A Modern Approach for Project Portfolio Optimization in Small and Medium-Sized Enterprises. Betriebswirtschaftliche Forschung und Praxis, 2019, roč. 71, č. 5, s. 550-574. ISSN 0340-5370.
Datum vydání: 2019
Nakladatel: Verlag Neue Wirtschafts-Briefe GmbH and Co
Typ dokumentu: článek
article
URI: 2-s2.0-85074694860
http://hdl.handle.net/11025/36859
ISSN: 0340-5370
Klíčová slova: Výkonnost;optimalizace;projektových;portfolií;malé;a;střední;firmy
Klíčová slova v dalším jazyce: Performance;Project;Portfolio;Optimization;Small;and;Medium-Sized;Enterprises
Abstrakt: The basic goal of Project Portfolio Management (PPM) is to establish optimal portfolios of projects. One possible method for composing investment project portfolios is using optimization models. The approach to project portfolio optimization discussed in this paper shows the effectiveness of the methodology used for normative model development that significantly contributes to meeting strategic goals and managing risks, thus increasing company financial performance and shareholder value development. The proposed methodology of optimum portfolio composition pays takes resource constraints into consideration and is closely tied to management practice in SMEs. The possibility to create a transparent basis for management decisions for effective project portfolio implementation in the environment of SMEs is exemplified in a case study.
Základním cílem při řízení projektových portfolií je sestavit optimální portfolio projektů. Jednou z možných metod při sestavování investičních portfolií je použití optimalizačních modelů. Přístup k optimalizaci projektových portfolií, který je rozveden v tomto článku ukazuje efektivnost metody použité pro zavedení normativního modelu, který prokazatelně přispívá k naplnění strategických cílů a řízení rizik, čímž se zvyšuje finanční výkonnost firmy a roste hodnota pro vlastníky. Navrhovaná metodologie pro skladbu optimálního portfolia zohledňuje zdrojové limity a je blízká firemní praxi v prostředí malých a středních firem. Možnost vytvořit transparentní základnu pro manažerské rozhodování při implementaci efektivních portfolií v prostředí malé a střední firmy je demonstrována v případové studii.
Práva: Plný text je přístupný v rámci univerzity přihlášeným uživatelům.
© Verlag Neue Wirtschafts-Briefe GmbH and Co
Vyskytuje se v kolekcích:Články / Articles (KFU)
OBD

Soubory připojené k záznamu:
Soubor VelikostFormát 
BFuP_Inhalt_05_2019_Vacik et al-1.pdf528,92 kBAdobe PDFZobrazit/otevřít  Vyžádat kopii


Použijte tento identifikátor k citaci nebo jako odkaz na tento záznam: http://hdl.handle.net/11025/36859

Všechny záznamy v DSpace jsou chráněny autorskými právy, všechna práva vyhrazena.

hledání
navigace
  1. DSpace at University of West Bohemia
  2. Publikační činnost / Publications
  3. OBD