Název: Filosofický odkaz Luciena Lévy-Bruhla
Další názvy: Philosophical legacy of Lucien Lévy-Bruhl
Autoři: Kratochvíl, Miloš
Citace zdrojového dokumentu: AntropoWebzin. 2011, č. 1, s. 4-11.
Datum vydání: 2011
Nakladatel: AntropoWeb
Typ dokumentu: article
článek
URI: http://antropologie.zcu.cz/webzin/index.php/webzin/article/view/78
http://hdl.handle.net/11025/6738
ISSN: 1801-8807
Klíčová slova: věda;filosofie;Lucien Lévy-Bruhl
Klíčová slova v dalším jazyce: science;philosophy;Lucien Lévy-Bruhl
Abstrakt: The main aims of the following paper are to sketch general features of Lévy-Bruhl´s attitude to philosophy and its history and to show influence of his thought to 20th century philosophy of science. Lévy-Bruhl´s effort in ethnology and social anthropology, rooted in his philosophical views on human spirit, is presented as an insrument or a method to establish new and scientific theory of knowledge. His work is not presented only as a chapter belonging to history of philosophy, but also to show its influence on some of the most important persons in philosophy of science, namely Piaget, Bachelard and Koyré.
Práva: Authors who publish with this journal agree to the following terms: Authors retain copyright and grant the journal right of publication with the work simultaneously licensed under a Creative Commons Attribution License that allows others to share the work with an acknowledgement of the work's authorship and initial publication in this journal. Authors are permitted and encouraged to post their work online (e.g., in institutional repositories or on their website) but only after the final publication.
Autoři, kteří chtějí publikovat v tomto časopise, musí souhlasit s následujícími body: Autoři si ponechávají copyright a umožňují časopisu publikovat příspěvky pod Creative Commons Attribution licencí, která umožňuje ostatním sdílet tuto práci s tím, že přiznají jejího autora a první publikování v tomto časopisu. Autorům je dovoleno a doporučováno, aby po publikování svých příspěvků v tomto časopise zpřístupnili svou práci online (například na svých webových stránkách)
Vyskytuje se v kolekcích:Číslo 1 (2011)
Články / Articles (KFI)
Číslo 1 (2011)

Soubory připojené k záznamu:
Soubor Popis VelikostFormát 
Kratochvil.pdfPlný text88,56 kBAdobe PDFZobrazit/otevřít


Použijte tento identifikátor k citaci nebo jako odkaz na tento záznam: http://hdl.handle.net/11025/6738

Všechny záznamy v DSpace jsou chráněny autorskými právy, všechna práva vyhrazena.